Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Święto Chrztu.

W tym roku mija 1058. rocznica Chrztu Polski. To Święto ustanowił Sejm w 2019 roku, jako święto państwowe. Na podstawie badań historycznych, data14 kwietnia 966 r., jest uznawana jako narodziny Państwa Polskiego, z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Była to niezwykła lekcja historii i jednocześnie hołd wdzięczności dla przodków, za działania, które sprawiły że dzisiaj mamy swój kraj, ojczyznę, dom. Uczniowie bardzo obrazowo zaprezentowali historię przyjęcia chrztu przez władcę Polski Mieszka I przenosząc widza w odległe czasy Piastów. Przedstawienie powstało dzięki współpracy wielu osób. Dziękujemy paniom: Asi, Ali, Marzenie, Kasi, Monice za przygotowanie scenariusza, strojów, rekwizytów, muzyki oraz uczniów do występów. Pani Dorocie za uszycie niebieskich sukienek. Pani Agnieszce i Mirelli za opiekę nad tańczącymi dziewczynkami. Pani Asi, Ani i Milenie za piękne tło, a Panu Sebastianowi za oprawę techniczną. „…Gdzie chrzest – tam nadzieja, Tam droga zbawienia. Przez wiarę, w radości I w pełni miłości…”