Wybieramy patrona

konin.naszemiasto.pl

Św. Mikołaj patronem

2002-11-09,

W przyszłym roku Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Kole zostanie nadane imię Świętego Mikołaja. Takiego patrona wybrali sobie uczniowie, rodzice i nauczyciele. Wybory zostały przeprowadzone w maju podczas szkolnego Święta Rodziny.

– Na patrona zaproponowano Jana Brzechwę, Nikifora Krynickiego, Kornela Makuszyńskiego i św. Mikołaja. Były cztery grupy i każda promowała swojego kandydata, organizując gazetki ścienne i pogadanki przybliżające jego postać – mówi Aneta Brdyś, nauczycielka SOSW. Na 136 oddanych głosów aż 46, a była to największa liczba, otrzymał właśnie najukochańszy święty dzieci – Mikołaj. Przez najbliższy rok szkoła będzie się przygotowywała do nadania imienia. W planach są konkursy plastyczny, literacki i muzyczny. W kolskim ,,plastyku’’ zostanie ogłoszony konkurs na logo szkoły.

Ośrodek będzie szukał kontaktu z innymi placówkami o tym imieniu, parafiami pw. św. Mikołaja, kolekcjonerami. Będzie też gromadził wszystko co jest związane ze świętym z myślą o stworzeniu Izby Pamięci. W grudniu wszystkie dzieci z ośrodka napiszą oczywiście list do św. Mikołaja do Laponii. Uroczystości patronalne odbędą się 6 grudnia 2003 r. Wtedy SOSW będzie obchodził 30-lecie istnienia.