Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Przekazanie Betonowych Stołów do Gry w Tenisa Stołowego i Piłkarzyki Uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Mikołaja w Kole – Finał Maratonu 24 Godziny pod Dachem.

18 kwietnia 2024r. na naszym szkolnym placu zabaw miała miejsce niecodzienna uroczystość przekazania betonowych stołów do gry przez organizatorów charytatywnego Maratonu 24 Godziny pod Dachem. Uroczystości towarzyszyła część artystyczna przygotowana przez naszych młodych sportowców. Przybyli na uroczystość darczyńcy w zamian za okazane hojne serca otrzymali od nas dobre słowo, drobne upominki i pamiątkowe dyplomy.

W ostatnich latach coraz większą wagę przywiązuje się do promocji zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. W tym kontekście, inicjatywy promujące sport stają się szczególnie istotne. Jedną z takich inicjatyw jest charytatywny Maraton 24 Godziny pod Dachem, którego organizatorami już po raz czwarty są: Fundacja Wood-Mizer, Stowarzyszenie Malinowa Mamba, Powiat Kolski i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole. W tym roku cały dochód z imprezy został przeznaczony na zakup sprzętu sportowego wspierającego aktywność fizyczną, pasję i rehabilitację uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Mikołaja w Kole. Jest to nie tylko gest hojności, ale także inwestycja w zdrowie, rozwój i integrację społeczną.

Przekazanie betonowych stołów do gry w tenisa stołowego i piłkarzyków to krok w kierunku promocji aktywności fizycznej wśród młodych ludzi. Tenis stołowy to sport, który nie tylko rozwija refleks, koordynację oraz koncentrację, ale również wspomaga integrację społeczną i buduje zdrową rywalizację. Dzięki temu rodzajowi inicjatyw młodzi ludzie są zachęcani do spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz angażowania się w aktywność fizyczną, zamiast tracić czas na siedzenie przed ekranem komputera czy telewizora.

Betonowe stoły do gry stanął się miejscem spotkań dla uczniów poza lekcjami. Miejscem do rywalizacji sportowej, ale również do nawiązywania więzi, wymiany doświadczeń oraz spędzania czasu w sposób aktywny i twórczy. Tworzenie takiej przestrzeni społecznej w szkole przyczyni się do budowania pozytywnych relacji między uczniami oraz zwiększenia poczucia przynależności do społeczności szkolnej.

Inicjatywa przekazania betonowych stołów do gry dla uczniów nie byłaby możliwa bez zaangażowania panów: Robert Bagińskiego, Prezesa Firmy Wood-Mizer, Jarosława Kawki, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Mariusza Kwarcińskiego, prezesa stowarzyszenia Malinowa Mamba. Firmy, które decydują się wesprzeć takie projekty, pokazują swoje zaangażowanie w rozwój społeczny oraz troskę o zdrowie i aktywność fizyczną młodych ludzi. Dzięki ich wsparciu, nasza szkoła może dostarczyć uczniom infrastrukturę do uprawiania sportu, co ma istotne znaczenie w kształtowaniu nawyków zdrowego stylu życia.

Przekazanie uczniom betonowych stołów do gry przez sponsorów to nie tylko dar materialny, ale także inwestycja w zdrowie, rozwój i integrację społeczną. Tego typu inicjatywy promują aktywny tryb życia, tworzą przestrzeń społeczną oraz pokazują zaangażowanie sponsorów w rozwój społeczny. Dzięki nim młodzi ludzie mają szansę rozwijać swoje umiejętności sportowe, budować relacje oraz cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu. Wsparcie takich projektów jest więc niezwykle istotne dla budowania zdrowego społeczeństwa i przyszłości naszych dzieci.

Dziękujemy.

Społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. św. Mikołaja w Kole.